681KH10-OTR is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
680 V 2.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
681KH10-OTR
DigiKey Part Number
13-681KH10-OTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
681KH10-OTR
Description
VARISTOR 680V 2.5KA DISC 10MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
748 V
Manufacturer
Current - Surge
2.5 kA
Series
Energy
75J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Frequency
150 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
420 V
Operating Temperature
-40°C ~ 140°C (TA)
Maximum DC Volts
560 V
Varistor Voltage (Min)
612 V
Package / Case
Disc 10mm
Varistor Voltage (Typ)
680 V