681KD14J-FP10TR is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 21
In Stock: 0
680 V 6 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
681KD14J-FP10TR
DigiKey Part Number
13-681KD14J-FP10TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
681KD14J-FP10TR
Description
VARISTOR 680V 6KA DISC 14MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
748 V
Manufacturer
Current - Surge
6 kA
Series
Energy
200J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Frequency
290 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
420 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts
560 V
Varistor Voltage (Min)
612 V
Package / Case
Disc 14mm
Varistor Voltage (Typ)
680 V