471KD07-O is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 1.013
Datasheet
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 683
470 V 1.2 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm
471KD07-O
DigiKey Part Number
13-471KD07-O-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
471KD07-O
Description
VARISTOR 470V 1.2KA DISC 7MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
517 V
Manufacturer
Current - Surge
1.2 kA
Series
Energy
29J
Capacitance @ Frequency
105 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
300 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts
385 V
Varistor Voltage (Min)
423 V
Package / Case
Disc 7mm
Varistor Voltage (Typ)
470 V