471KD05-O is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 174
In Stock: 0
470 V 400 A Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 5mm
471KD05-O
DigiKey Part Number
13-471KD05-O-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
471KD05-O
Description
VARISTOR 470V 400A DISC 5MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
517 V
Manufacturer
Current - Surge
400 A
Series
Energy
15J
Capacitance @ Frequency
55 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
300 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts
385 V
Varistor Voltage (Min)
423 V
Package / Case
Disc 5mm
Varistor Voltage (Typ)
470 V