431KD20J-FTR is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 19
In Stock: 0
430 V 10 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 20mm
431KD20J-FTR
DigiKey Part Number
13-431KD20J-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
431KD20J-FTR
Description
VARISTOR 430V 10KA DISC 20MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
473 V
Manufacturer
Current - Surge
10 kA
Series
Energy
305J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Frequency
930 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
275 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts
350 V
Varistor Voltage (Min)
387 V
Package / Case
Disc 20mm
Varistor Voltage (Typ)
430 V