331KH20-P7.5TB is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
330 V 6.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 20mm
331KH20-P7.5TB
DigiKey Part Number
13-331KH20-P7.5TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
331KH20-P7.5TB
Description
VARISTOR 330V 6.5KA DISC 20MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
363 V
Manufacturer
Current - Surge
6.5 kA
Series
Energy
150J
Packaging
Tape & Box (TB)
Capacitance @ Frequency
1200 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
210 V
Operating Temperature
-40°C ~ 140°C (TA)
Maximum DC Volts
275 V
Varistor Voltage (Min)
297 V
Package / Case
Disc 20mm
Varistor Voltage (Typ)
330 V