331KH10-O is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
330 V 2.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
331KH10-O
DigiKey Part Number
13-331KH10-O-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
331KH10-O
Description
VARISTOR 330V 2.5KA DISC 10MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
363 V
Manufacturer
Current - Surge
2.5 kA
Series
Energy
43J
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
300 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
210 V
Operating Temperature
-40°C ~ 140°C (TA)
Maximum DC Volts
275 V
Varistor Voltage (Min)
297 V
Package / Case
Disc 10mm
Varistor Voltage (Typ)
330 V