330KD10-OTR is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 500
In Stock: 0
Bourns Inc.
Datasheet
Bourns Inc.
Datasheet
33 V 500 A Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
330KD10-OTR
DigiKey Part Number
13-330KD10-OTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
330KD10-OTR
Description
VARISTOR 33V 500A DISC 10MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
36.5 V
Manufacturer
Current - Surge
500 A
Series
Energy
4J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Frequency
3000 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
20 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts
26 V
Varistor Voltage (Min)
29.5 V
Package / Case
Disc 10mm
Varistor Voltage (Typ)
33 V