151KD20J-P7.5 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
150 V 10 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 20mm
151KD20J-P7.5
DigiKey Part Number
13-151KD20J-P7.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
151KD20J-P7.5
Description
VARISTOR 150V 10KA DISC 20MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
165 V
Manufacturer
Current - Surge
10 kA
Series
Energy
106J
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
2700 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
95 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts
125 V
Varistor Voltage (Min)
135 V
Package / Case
Disc 20mm
Varistor Voltage (Typ)
150 V