121KD14-FTR is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 270
In Stock: 0
120 V 4.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
121KD14-FTR
DigiKey Part Number
13-121KD14-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
121KD14-FTR
Description
VARISTOR 120V 4.5KA DISC 14MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
132 V
Manufacturer
Current - Surge
4.5 kA
Series
Energy
32J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Frequency
1700 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
75 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts
100 V
Varistor Voltage (Min)
108 V
Package / Case
Disc 14mm
Varistor Voltage (Typ)
120 V