121KD10J is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
120 V 3.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
121KD10J
DigiKey Part Number
13-121KD10J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
121KD10J
Description
VARISTOR 120V 3.5KA DISC 10MM
Detailed Description
EDA/CAD Models
121KD10J Models
Category
Varistor Voltage (Max)
132 V
Manufacturer
Current - Surge
3.5 kA
Series
Energy
21J
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
830 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
75 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts
100 V
Varistor Voltage (Min)
108 V
Package / Case
Disc 10mm
Varistor Voltage (Typ)
120 V