MCU08050D1004BP100 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 84.218
Datasheet
Direct
Susumu
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 500
YAGEO
Upgrade
Susumu
Upgrade
In Stock: 325
Vishay Dale
Vishay Dale
Similar
Bourns Inc.
Similar
1 MOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur Thin Film