T95Z106M035EZSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V 2910 (7227 Metric) 600mOhm
T95Z106M035EZSL
DigiKey Part Number
T95Z106M035EZSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T95Z106M035EZSL
Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2910
Detailed Description
EDA/CAD Models
T95Z106M035EZSL Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
600mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.114" (2.90mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V