T95R686M025CZSL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
68 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V 2824 (7260 Metric) 95mOhm
T95R686M025CZSL
DigiKey Part Number
T95R686M025CZSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T95R686M025CZSL
Description
CAP TANT 68UF 20% 25V 2824
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T95R686M025CZSL Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
95mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2824 (7260 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.80mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
R
Voltage - Rated
25 V