T95D336M025HSSS is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
33 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V 2917 (7343 Metric) 260mOhm
T95D336M025HSSS
DigiKey Part Number
T95D336M025HSSS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T95D336M025HSSS
Description
CAP TANT 33UF 20% 25V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
T95D336M025HSSS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
260mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V