T95C106K025LZSS | |
|---|---|
DigiKey Part Number | T95C106K025LZSS-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | T95C106K025LZSS |
Description | CAP TANT 10UF 10% 25V 2812 |
Manufacturer Standard Lead Time | 28 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V 2812 (7132 Metric) 570mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | T95C106K025LZSS Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 570mOhm |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) | Package / Case 2812 (7132 Metric) |
Part Status Active | Size / Dimension 0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm) |
Tolerance ±10% | Manufacturer Size Code C |
Voltage - Rated 25 V | Ratings COTS |