T95C106K025LSSS is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V 2812 (7132 Metric) 570mOhm
T95C106K025LSSS
DigiKey Part Number
T95C106K025LSSS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T95C106K025LSSS
Description
CAP TANT 10UF 10% 25V 2812
Detailed Description
EDA/CAD Models
T95C106K025LSSS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
570mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
25 V