CWR06MB684KS/TR is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for CWR06MB684KS/TR is not available
CWR06MB684KS/TR
DigiKey Part Number
718-CWR06MB684KS/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06MB684KS/TR
Description
CWR06MB684KSTR
Detailed Description
0.68 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V 2005 (5113 Metric) 10Ohm @ 100kHz
Package / Case
2005 (5113 Metric)
Series
Size / Dimension
0.200" L x 0.050" W (5.08mm x 1.27mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.065" (1.65mm)
Manufacturer Size Code
C
Tolerance
±10%
Failure Rate
S (0.001%)
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
10Ohm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C