595D337X0010D2T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Sprague
Similar
In Stock: 467
Similar
In Stock: 3
In Stock: 229
In Stock: 471
KEMET
In Stock: 998
KEMET
In Stock: 886
330 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 140mOhm
595D337X0010D2T
DigiKey Part Number
595D337X0010D2T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
595D337X0010D2T
Description
CAP TANT 330UF 20% 10V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
595D337X0010D2T Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
140mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
10 V