150D686X0010R2B is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
68 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 10 V Axial
150D686X0010R2B
DigiKey Part Number
150D686X0010R2B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
150D686X0010R2B
Description
CAP TANT 68UF 20% 10V AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
150D686X0010R2B Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
R
Voltage - Rated
10 V