T54EE226M050EZA100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Polytech
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Polytech
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 200
22 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 50 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm @ 100kHz
T54EE226M050EZA100
DigiKey Part Number
3581-T54EE226M050EZA100TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T54EE226M050EZA100
Description
CAP TANT POLY 22UF 50V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Manufacturer
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
22 µF
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
EE
Voltage - Rated
50 V
Ratings
COTS
Type
Molded
Features
High Reliability
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz