RNR50H6191FSBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 97
In Stock: 0
6.19 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Metal Film
RNR50H6191FSBSL
DigiKey Part Number
RNR50H6191FSBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNR50H6191FSBSL
Description
RES 6.19K OHM 1/10W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNR50H6191FSBSL Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Failure Rate
S (0.001%)