MSP06A032K20GEJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Bourns Inc.
2.2k Ohm ±2% 300mW Power Per Element Isolated 3 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 6-SIP
MSP06A032K20GEJ
DigiKey Part Number
MSP06A032K20GEJ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSP06A032K20GEJ
Description
RES ARRAY 3 RES 2.2K OHM 6SIP
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Number of Pins
6
Manufacturer
Vishay Dale
Power Per Element
300mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tube
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Circuit Type
Isolated
Package / Case
6-SIP
Resistance (Ohms)
2.2k
Supplier Device Package
6-SIP
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.590" L x 0.090" W (14.99mm x 2.29mm)
Number of Resistors
3
Height - Seated (Max)
0.195" (4.95mm)
Resistor-Ratio-Drift
±50ppm/°C