CW0109R100JE73 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
9.1 Ohms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW0109R100JE73
DigiKey Part Number
CW0109R100JE73-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW0109R100JE73
Description
RES 9.1 OHM 13W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW0109R100JE73 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)