CRCW0805220RFKEAC
DigiKey Part Number
541-4154-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-4154-1-ND - Cut Tape (CT)
541-4154-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW0805220RFKEAC
Description
RES 220 OHM 1% 1/8W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
EDA/CAD Models
CRCW0805220RFKEAC Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)