CRCW040230K1FHTDP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 7.768
Datasheet
30.1 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW040230K1FHTDP
DigiKey Part Number
CRCW040230K1FHTDP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW040230K1FHTDP
Description
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/16W 0402
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CRCW040230K1FHTDP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)