B0310J50100AHF
DigiKey Part Number
1173-1050-2-ND - Tape & Reel (TR)
1173-1050-1-ND - Cut Tape (CT)
1173-1050-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B0310J50100AHF
Description
BALUN 300MHZ-1GHZ 50/100 0805
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Balun 300MHz ~ 1GHz 50 / 100Ohm 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B0310J50100AHF Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Phase Difference
38°
Manufacturer
TTM Technologies, Inc.
Insertion Loss (Max)
1.0dB
Series
Return Loss (Min)
8.1dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Range
300MHz ~ 1GHz
Base Product Number
Impedance - Unbalanced/Balanced
50 / 100Ohm