XC6810A41C0R-G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Torex Semiconductor Ltd
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Torex Semiconductor Ltd
In Stock: 0
Datasheet
Charger IC Lithium Ion/Polymer 12-WLP (1.17x1.57)
XC6810A41C0R-G
DigiKey Part Number
893-XC6810A41C0R-GTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XC6810A41C0R-G
Description
MULTI-FUNCTION MICRO BATTERY CHA
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Charge Current - Max
25mA
Manufacturer
Battery Pack Voltage
4.1V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Max)
28V
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)