T3PS43203P_Back
Teledyne LeCroy T3PSU DC Power Supply multi-output positive and negative outputs
T3PS43203P
DigiKey Part Number
1133-T3PS43203P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T3PS43203P
Description
PWR SPLY 4O 0-32V/0-3A, 0-5V/0-1
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0 ~ 32VDC, 0 ~ 32VDC, 0 ~ 15VDC, 0 ~ 5VDC Output Bench (AC to DC) Power Supply LCD 0 ~ 3A, 0 ~ 3A, 0 ~ 1A, 0 ~ 1A Output 212W Features Linear, Programmable
Category
Features
Linear, Programmable
Power (Watts)
212W
Voltage Regulation - Line
0.01% + 3mV
Part Status
Active
Voltage Regulation - Load
0.01% + 3mV
Current Regulation - Line
0.2% + 3mA
Number of Outputs
4
Current Regulation - Load
0.2% + 3mA
Voltage - Output
0 ~ 32VDC, 0 ~ 32VDC, 0 ~ 15VDC, 0 ~ 5VDC
Ripple
1mV rms
Current - Output
0 ~ 3A, 0 ~ 3A, 0 ~ 1A, 0 ~ 1A