T3PS43203
DigiKey Part Number
1133-T3PS43203-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T3PS43203
Description
PWR SPLY 4OUT 0-32V 0-3A
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0 ~ 32VDC, 0 ~ 32VDC, 0 ~ 15VDC, 0 ~ 5VDC Output Bench (AC to DC) Power Supply LCD 0 ~ 3A, 0 ~ 3A, 0 ~ 1A, 0 ~ 1A Output 212W Features Linear
Category
Features
Linear
Power (Watts)
212W
Part Status
Active
Voltage Regulation - Line
0.01% + 3mV
Voltage Regulation - Load
0.01% + 3mV
Number of Outputs
4
Current Regulation - Line
0.2% + 3mA
Voltage - Output
0 ~ 32VDC, 0 ~ 32VDC, 0 ~ 15VDC, 0 ~ 5VDC
Current Regulation - Load
0.2% + 3mA
Current - Output
0 ~ 3A, 0 ~ 3A, 0 ~ 1A, 0 ~ 1A
Ripple
1mV rms