CRG0603F2M2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 64.563
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 59.957
Datasheet
Vishay Dale
TE Connectivity Passive Product
KOA Speer Electronics, Inc.
Rohm Semiconductor
YAGEO
In Stock: 667
Cal-Chip Electronics, Inc.
Kamaya Inc.
Kamaya Inc.
Rohm Semiconductor
New Product
Image for CRG0603F2M2 is not available
CRG0603F2M2
DigiKey Part Number
1111-CRG0603F2M2TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRG0603F2M2
Description
THICK FILM RESISTORS-SMD CRG0603
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 MOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
EDA/CAD Models
CRG0603F2M2 Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)