RN73C2B10KBTDF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 3.572
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 12.390
Datasheet
Vishay
Susumu
Susumu
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
10 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thin Film
RN73C2B10KBTDF
DigiKey Part Number
RN73C2B10KBTDF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN73C2B10KBTDF
Description
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/8W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN73C2B10KBTDF Models
Category
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)