CRGH2010J7R5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Bourns Inc.
Similar
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
7.5 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRGH2010J7R5
DigiKey Part Number
CRGH2010J7R5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH2010J7R5
Description
RES 7.5 OHM 5% 1W 2010
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRGH2010J7R5 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)