CRGH2010F19R6 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 3.893
Datasheet
19.6 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRGH2010F19R6
DigiKey Part Number
CRGH2010F19R6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH2010F19R6
Description
RES 19.6 OHM 1% 1W 2010
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRGH2010F19R6 Models
Category
Composition
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)