CRG0603J2M2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 3.113
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Panasonic Industry
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
Similar
Bourns Inc.
2.2 MOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
CRG0603J2M2
DigiKey Part Number
CRG0603J2M2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRG0603J2M2
Description
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRG0603J2M2 Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)