ANT-916-WRT-SMA
DigiKey Part Number
ANT-916-WRT-SMA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-916-WRT-SMA
Description
RF ANT 916MHZ DOME SMA ML PNL MT
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox Dome SMA Male Panel Mount
EDA/CAD Models
ANT-916-WRT-SMA Models
Gain
-0.1dBi
Packaging
Bulk
Features
Cable - 216mm
Termination
SMA Male
Mounting Type
Panel Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
0.433" (11.00mm)
Frequency (Center/Band)
900MHz, 915MHz
Frequency Range
900MHz ~ 930MHz