ANT-433-OC-LG-SMA
DigiKey Part Number
343-ANT-433-OC-LG-SMA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-433-OC-LG-SMA
Description
433MHZ TILT/SWIV DIPOLE WHIP SMA
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LPWA Whip, Tilt SMA Male Connector Mount
EDA/CAD Models
ANT-433-OC-LG-SMA Models
VSWR
2.1
Series
Return Loss
9dB
Packaging
Bag
Gain
0.7dBi
Part Status
Active
Power - Max
10 W
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)
433MHz
Height (Max)
7.620" (193.50mm)
Frequency Range
430MHz ~ 435MHz