FLEXI-SMA90-433
DigiKey Part Number
FLEXI-SMA90-433-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FLEXI-SMA90-433
Description
RF ANT 433MHZ WHIP TILT SMA MALE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Whip, Tilt SMA Male Connector Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
RF Solutions
VSWR
2
Packaging
Bulk
Termination
SMA Male
Part Status
Active
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
5.354" (136.00mm)
Frequency (Center/Band)
433MHz