A9CAG-1004F
DigiKey Part Number
A9CAG-1004F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A9CAG-1004F
Description
FLEX CABLE - AFG10G/AF10/AFE10T
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Flat Flex Cable Assembly Receptacle with Latch to Solder Tab 4.00" (101.60mm)
Category
Length
4.00" (101.60mm)
Number of Positions
10
Pitch
0.100" (2.54mm)