FLTWC0311-22-2
DigiKey Part Number
A132446-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FLTWC0311-22-2
Description
HOOK-UP STRND 22AWG 600V RED 50'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 19/34 Red 600V 50.00' (15.24m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.047" (1.19mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.005" (0.13mm)
Packaging
Spool
Length
50.00' (15.24m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
135°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
19/34
Ratings
UL Style 10208
Conductor Material
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Discontinued
This product is no longer carried by DigiKey.
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG RED FEET
In-Stock: 7362
HOOK-UP STRND 22AWG 600V RED 1'
In-Stock: 0
Unit Price:
HOOK-UP STRND 22AWG 600V RED 5'
Unit Price:
HOOK-UP STRND 22AWG 600V RED 25'