YFF21SC1H472MT000N is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 7.111
Datasheet
4700 pF Feed Through Capacitor 50V 400 mA 500mOhm 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
YFF21SC1H472MT000N
DigiKey Part Number
445-3018-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YFF21SC1H472MT000N
Description
CAP FEEDTHRU 4700PF 20% 50V 0805
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
YFF21SC1H472MT000N Models
Category
Current
400 mA
DC Resistance (DCR) (Max)
500mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss
30dB @ 40MHz ~ 2GHz
Part Status
Obsolete
Package / Case
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Capacitance
4700 pF
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.039" (1.00mm)
Voltage - Rated
50V