VLF302515MT-220M-CA
DigiKey Part Number
445-174102-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174102-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLF302515MT-220M-CA
Description
FIXED IND 22UH 750MA 490 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 750 mA 490mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
VLF302515MT-220M-CA Models
Category
Current - Saturation (Isat)
460mA
DC Resistance (DCR)
490mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Size / Dimension
0.118" L x 0.098" W (3.00mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)