SLF12575T-330M3R2-PF
DigiKey Part Number
445-173081-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-173081-1-ND - Cut Tape (CT)
445-173081-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLF12575T-330M3R2-PF
Description
FIXED IND 33UH 3.4A 47.4 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.4 A 47.4mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
SLF12575T-330M3R2-PF Models
Category
Current - Saturation (Isat)
3.2A
DC Resistance (DCR)
47.4mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.309" (7.85mm)