MLK1005SR18JTD25
DigiKey Part Number
445-17060-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-17060-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLK1005SR18JTD25
Description
FIXED IND 180NH 80MA 6 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
180 nH Unshielded Multilayer Inductor 80 mA 6Ohm Max 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLK1005SR18JTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
6Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
6 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.1GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Multilayer
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)