MLG1005SR18JTD25
DigiKey Part Number
445-16329-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-16329-1-ND - Cut Tape (CT)
445-16329-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG1005SR18JTD25
Description
FIXED IND 180NH 150MA 3.8 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
180 nH Unshielded Multilayer Inductor 150 mA 3.8Ohm Max 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLG1005SR18JTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
3.8Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
500MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Multilayer
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)