CGA6M3X7R2E104K200AA
DigiKey Part Number
445-5867-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-5867-1-ND - Cut Tape (CT)
445-5867-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA6M3X7R2E104K200AA
Description
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1210
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CGA6M3X7R2E104K200AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Not For New Designs
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)