CGA6L1X7T2J104K160AC
DigiKey Part Number
445-7116-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7116-1-ND - Cut Tape (CT)
445-7116-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA6L1X7T2J104K160AC
Description
CAP CER 0.1UF 630V X7T 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7T 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CGA6L1X7T2J104K160AC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)