C3216CH1H392J060AA
DigiKey Part Number
445-11588-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-11588-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3216CH1H392J060AA
Description
CAP CER 3900PF 50V CH 1206
Customer Reference
Detailed Description
3900 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor CH 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C3216CH1H392J060AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Series
Features
Low ESL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Applications
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.030" (0.75mm)