C2012CH2E392J125AA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 1.968
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 2.083
Datasheet
In Stock: 265
Knowles Syfer
Knowles Syfer
KEMET
KEMET
Murata Electronics
In Stock: 50
3900 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor CH 0805 (2012 Metric)
C2012CH2E392J125AA
DigiKey Part Number
445-15353-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-15353-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2012CH2E392J125AA
Description
CAP CER 3900PF 250V CH 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C2012CH2E392J125AA Models
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)