C2012CH2E122J085AA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 4.847
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 19.635
Datasheet
Upgrade
KEMET
Knowles Syfer
Knowles Syfer
KEMET
1200 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor CH 0805 (2012 Metric)
C2012CH2E122J085AA
DigiKey Part Number
445-11375-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-11375-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2012CH2E122J085AA
Description
CAP CER 1200PF 250V CH 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C2012CH2E122J085AA Models
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)